Vybíráme karty

Obrázek uživatele Jitka

Na trhu je spousta druhů karet. Myslím, že existuje jediná zásada pro výběr: karty vás musí oslovit. I když zjistíte, že nejvíc literatury seženete k Rider-Waite tarotu, a že je to klasika s jednoduchou symbolikou, tak pokud se vám nebudou líbit, těžko z nich můžete vykládat. Situaci ztěžuje to, že vám v knihkupectví karty nerozbalí. Do karet totiž vkládáte svou energii a proto byste měli být první, kdo je bude mít v ruce. I když si myslím, že můžete koupit karty z druhé ruky. Existují rituály na očištění karet a nabíjení svou energií. Takže, pokud vám opravdu sednou, tak i když budou rozbalené, nenechte si je utéct. Vždy záleží na vašem pocitu.
Spoustu obrázků z různých sad najdete na internetu. Hledejte, prohlížejte, ty pravé si vás určitě najdou. Navíc nikdo neříká, že nemůžete mít sad víc. Ať jako sběratel, nebo na různé druhy vykládání. Další sada už se vybírá daleko lépe, protože víte, co od ní chcete a na co se máte zaměřit. Budete mít své oblíbené karty, podle kterých poznáte, jak k vám další sada promlouvá.
Existují taroty, které vyprávějí určitý příběh. Například Tarot Grálu odkazuje na hledání Svatého Grálu a Templáře. V Mýtickém tarotu zase každý živel Malých arkán vypráví jednu báji (jestli se nepletu). Je to výborné pro učení se významů v té konkrétní sadě, protože příběh se vám bude lépe pamatovat, ale pokud pak budete chtít přejít na jinou sadu, mohlo by vás to mást, protože tam jsou určité rozdíly.
Na to, že neexistují pravidla, už jsem toho napsala víc než dost. Takže skončím, jak jsem začala. Karty vám musí sednout. Najděte si na internetu různé názory, ptejte se, zvažujte, ale nekupujte jen proto, že si ten, nebo jiný tarot někdo chválí. Ty správné karty se určitě přihlásí.